Świąteczne zajęcia otwarte

22 grudnia 2017

Jak zawsze przed Świętami zaprosiliśmy rodziców grup Pszczółki i Biedronki na otwarte zajęcia o tematyce świątecznej. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące świąt Bożego Narodzenia, śpiewały piosenki i tańczyły, brały udział w quizach i rozwiązywały zagadki. Do niektórych zadań zapraszani byli również rodzice. Rodzice z grupy Pszczółek podzielili się na dwie drużyny i robili na czas świąteczne łańcuchy – które później tajemniczym trafem połączyły się w jeden wspólny łańcuch na naszą przedszkolną choinkę. Rodzice z grupy Biedronek opowiadali o świątecznych zwyczajach i potrawach, które są przygotowywane w ich domach na Wigilię. Wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy, a później wykonywaliśmy ozdoby,  których część trafiła do domów, a część ozdobiła naszą przedszkolną choinkę.